Vyhledávání

Kontakt

František Zapletal
SVČ Ostrava-Zábřeh, Gurťjevova 8

777183039

zaple_f@centrum.cz

 

Čtěte pozorně podmínky účasti! (O hře -> podmínky účasti) !!!

Vítejte na Ostrovtipu

Co je Ostrovtip?

Ostrovtip je akce, která spadá do kategorie šifrovacích her (tzv. šifrovaček, jako jsou např. známější a starší  sourozenci TMOU, DNEM, Lampa, Osud nebo minulý rok si odbyvší premiéru Dark City) a jako jedna z mála bude probíhat na území města Ostravy (přesněji na území městské části Ostrava-Jih a jeho blízkém okolí). 

Nevíte co si pod "šifrovačkou" přesněji představit?

Velmi jednoduše: sestavené týmy mají za úkol ve stanovené době najít a vyluštit popořadě daný počet  nejrůznějších úkolů-hádenek-šifer. Takže cílem je dostat se k poslední šifře a vyluštit ji. 

Bloudit po městě a luštit rébusy, není to nuda?

NIKOLI!!! Hra má hned několik svých jedinečných kouzel, díky kterým si získala (a získává) velký počet skalních příznivců. Pro lidi, ve kterých dříme velký soutěživý duch jsou šifrovačky jako na míru ušité. Jedná se o ryze týmovou záležitost, takže si výborně procvičíte týmovou spolupráci, která v kombinaci s šiframi a poměrně dlouhým trváním soutěže naprosto neomylně vytvoří spoustu zábavy, napětí a nezapomenutelných zážitků. Navíc hra probíhá i přes noc, což samo osobě představuje vzrušující dobrodružství (myšleno jen v tom nejlepším slova smyslu). V neposlední řadě bude celou hru zastřešovat kriminální příběh - věřte- nudit se opravdu nebudete! 

Dlouho..., v noci? Neusnu tam?

Tuto starost můžete bezpečně vypustit z hlavy. Buďte si jisti, že hra vás do sebe doslova vtáhne a naopak se vám bude zdát, že byste potřebovali více času ,a že ručičky hodinek najednou ubíhají nějak moc rychle:) Jelikož hra začne v 17:00 v pátek odpoledne a skončí nejpozději ve 12:00 druhého dne (pro týmy, které zvládnout "oběhnout" všechny šifry končí hra samozřejmě podstatně dříve), je pochopitelné, že ke konci už není sil na rozdávání, ale  nutnost "zabrat a vydržet" patří ke kouzlům této hry.

Hm, šifry... a daleko od sebe? 

Obtížnost šifer je volena tak, aby hru měli šanci dokončit i nováčci, a to i ti, kteří si myslí, že hádanky nejsou jejich silnou stránkou. Klíčem k řešení je v drtivé většině případů týmová spolupráce- šifru, nad kterou byste sami dumali mnoho a mnoho hodin můžete v týmu vyluštit v řádově kratší době. Každý přiloží jeden dílek a i složitý rébus se může vybarvit jako směšně jednoduchý. Velkých počtů se také bát nemusíte- plně si vystačíte se sčítáním a malou násobilkou.Snažíme se, aby každá šifra byla v podstatě jiná, takže stereotypu se nedočkáte. A pokud by se vám přece jen nepovedlo stanoviště pokořit, máme pro vás připravené nápovědy a v krajním případě vám prozradíme i výsledek šifry tak, abyste mohli pokračovat dále a mohli ještě hru dokončit nebo ji dokonce vyhrát. Navíc naším cílem rozhodně není vymyslet takřka nevyluštitelné šifry, které vás během první hodiny hry naprosto znechutí, ale naopak se snažíme o to, aby co největší počet týmů dorazil do cíle ( i přes případné nesporné rozdílné výkonnostní i zkušenostní rozdíly týmů)

Pokud jde o vzdálenost stanovišť, jsou zvolena tak, aby byly dostupné pouhou chůzí v časovém intervalu 5 - 30 minut. Hra v žádném případě není testem vašich atletických schopností a nepředpokládá se, že by týmy např. mezi stanovišti utíkali (i když samozřejmě mohou). Není důležité jen se na stanoviště dostat, ale také rozlousknout jeho šifru, proto ani není žádoucí, abyste na něj dobíhali ve stavu podobném právě finišujícímu maratonskému běžci na olympiádě. To znamená, že fyzická kondice (pokud zrovna neproděláváte akutní zápal plic) rozhodně nebývá důvod pro nedokončení soutěže.

A když vyhrajeme...?

Ano, samozřejmě, nějaké pěkné ceny si pro vás také připravíme:)

A ...?

Myslím, že na úvod už by to stačilo. Pokud vás tento úvod dostatečně upoutal, určitě nakoukněte do sekcí "O hře", kde se dozvíte daleko více podrobností:)

 

 

!!! Čtěte pozorně podmínky účasti ( v sekci O hře -> Podmínky účasti) !!!